«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Українські цінні папери теж заживуть по-новому

Влада прийняла цікаве рішення

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) удосконалила процедуру допуску цінних паперів до торгів на біржах. Про це повідомляє прес-служба НКЦПФР. Рішення вдосконалити діяльність фондових майданчиків і врегулювати процедуру допуску цінних паперів емітента на фондову біржу регулятор прийняв на своєму засіданні 3 травня.

Згідно з рішенням, власники цінних паперів "великих підприємств" та публічних акціонерних товариств отримують право з власної ініціативи включати такі цінні папери в біржовий список шляхом надання відповідної пропозиції на фондовій біржі, за умови, що сумарна вартість пакета цінних паперів, який пропонується до продажу, становить не менше 5 млн грн. В цьому випадку фондова біржа письмово повідомляє емітента про отримання пропозиції про внесення цінних паперів до біржового списку (із зазначенням дати внесення), повідомляє регулятор.

У разі отримання пропозиції про внесення до біржового списку цінних паперів емітента, яка не є публічним товариством і не відноситься до категорії "великих підприємств", фондова біржа направляє йому інформацію про отримання пропозиції про включення цінних паперів емітента до біржового списку.

Також біржа направляє інформацію про наслідки включення цінних паперів до біржового списку (а саме - віднесення емітента цінних паперів до категорії підприємств, що становлять суспільний інтерес "), і про необхідність отримання від емітента письмової згоди / незгоди на включення його цінних паперів до біржового списку. У комісії відзначають, що тільки після отримання письмової згоди емітента фондова біржа може включити цінні папери в біржовий список.

Варто відзначити, що протягом наступних чотирьох років Україна зобов'язується виплатити 27 млрд дол. у рахунок погашення боргів. "За наступні чотири роки ми повинні погасити 27 млрд дол.", - сказав прем'єр Володимир Гройсман, додавши, що ця сума є колосальною.

Глава уряду також визнав, що Україні навряд чи вдасться обійтися без міжнародної допомоги при виплаті боргів. До кінця 2018 року Україна повинна виплатити за зовнішніми зобов'язаннями 3,81 млрд дол. Із них за обслуговування боргу країні доведеться виплатити 1,68 млрд дол. У 2019 році сума до виплати за зовнішніми боргами складе 5,81 млрд дол., із них у рахунок обслуговування необхідно заплатити 1,77 млрд дол. У 2021 і 2022 роках суми виплат складуть 4,29 млрд дол. і 4,12 млрд дол. відповідно. Пік виплат припадає на 2020 рік (6,75 млрд дол., у тому числі 1,67 млрд дол. у рахунок обслуговування).

Джерело:znaj.ua

Все буде Україна