«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

В Україні розкрили жахливу схему торгівлі новонародженими

Злочинними діями займалась відомий в Україні медичний заклад

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що силовики викрили масштабну злочинну схему з незаконної організації сурогатного материнства в Україні. Про це він повідомив на власному брифінгу. Наразі вже відомо, що Луценко говорив про клініку BioTexCom.

Крім того генпрокурор розповів, що клієнтками цього закладу були близько 1 тисячі жінок. В основному з малозабезпечених сімей та жителів прифронтової зони.

Луценко додав, що після заборони такого виду діяльності в Індії, більшість ділків "перебрались" до України, адже саме у нашій країні ця сфера діяльності мало врегульована.

"Після прийняття владою Індії рішення про заборону комерційного сурогатного материнства, центр такої діяльності сфокусувався в тому числі на Україні. Ми зараз є одним з найбільших операторів цього маловрегульованого в нашій країні бізнесу", - повідомив генпрокурор.

Як пояснив Луценко, за українським законодавством, ДНК дитини, яку виносила сурогатна мати, має збігатися з ДНК майбутніх батьків.

Встановлено, що у 2010 році громадянин Молдови та громадянин Німеччини організували медичний центр з надання послуг репродуктивної медицини BioTexCom.

При цьому клініка провела десятки операцій з сурогатного материнства без дотримання вимог закону України.

"16 липня прокурорами управління з розслідування злочинів, скоєних на тимчасово окупованих територіях, представнику медцентру BioTexCom повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину за ст. Про торгівлю людьми (Стаття 149 Кримінального кодексу "Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини". - Ред.), а головному лікарю BioTexCom - також і за підробку документів. Ці злочини передбачають покарання у вигляді позбавлення волі від 8 до 15 років з конфіскацією майна", - заявив Луценко.

За його словами, італійське подружжя, використавши підроблені документи медцентру, а також українських органів державної реєстрації актів цивільного стану, зареєструвало себе батьками новонародженої дитини, і у жовтні 2011 року вивезли її в Італію. За вчинення цих дій медцентр отримав 32 тис. євро, сурогатна мати - 6 тис. євро. Факт отримання неправдивих відомостей про походження дитини виявили правоохоронці Італії.

Немовля пізніше перевели в дитячий будинок, а саме подружжя притягли до відповідальності за італійськими законами.

Луценко підкреслив, що на момент запліднення потенційні батьки не перебували на території України і не надали свій біоматеріал для необхідних медичних маніпуляцій.

За інформацією правоохоронців, українських немовлят масово вивозили за кордон не з метою всиновлення, а для продажу або навіть донорства органів.

Загалом, слідство у справі про торгівлю дітьми з України вели близько 8 років.

"Це не поодинокий випадок. Йдеться про те, що BioTexCom провів не менше 1000 операцій сурогатного материнства. І, на жаль, ми бачимо, що в багатьох випадках не було дотримання норм закону про необхідність біоматеріалу принаймні від одного батьків, які всиновлюють. У зв'язку з цим слідство наполягатиме на арешті всіх, хто обґрунтовано підозрюється у скоєнні даного злочину. Також ми закликаємо всіх постраждалих від діяльності цієї фірми жінок звертатися до правоохоронних органів і, в разі необхідності, подавати заяву про статус потерпілих", - зазначив Луценко.

За словами генпрокурора, клініка обрала тактику захисту, заявивши про тиск з боку правоохоронців на законний бізнес.

"В результаті до нас надійшло 43 звернення від народних депутатів... про те, що ми здійснюємо тиск на законний бізнес, також 30 народних депутатів зробили публічні заяви з цього приводу, два з них навіть сприяють про клопочуть про захист "БіоТехКом", - зазначив Луценко.

За його словами, після публічних звинувачень в таких справах, депутати повинні більш ретельно вивчати ситуацію.

"Торгівля українськими дітьми точно не потрапляє під необхідність захисту народних обранців", - заключив він.

Джерело

Все буде Україна