«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

В Україні стартувала реформа екстреної медичної допомоги! Що зміниться в найближчі п’ять років!

В Україні почався перший етап трансформації екстреної медичної допомоги. Як повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, уряд прийняв нову концепцію розвитку екстреної допомоги.

Ці зміни повинні принципово поліпшити якість і доступність, а також підвищити престижність роботи працівників структури і забезпечити їм гідну оплату праці.

Що зміниться в найближчі п’ять років

За словами Супрун, трансформація екстреної медичної допомоги була і залишається одним з пріоритетів МОЗ на 2019 рік. Кожен українець в критичному стані повинен мати доступ до швидкої та якісної допомоги.

Вона також перерахувала основні зміни:

 — оновлення алгоритмів диспетчеризації. Наприклад, автомобіль екстреної допомоги, який знаходиться ближче, буде виїжджати протягом хвилини після виклику.

 — створення нової IT-інфраструктури, що дозволить мати інформацію про стан кожного виклику в будь-який момент.

 — нові моделі освітніх заходів для працівників екстреної медичної допомоги та контролю компетенцій.

 — оновлення обов’язкових протоколів командних дій бригад і створення протоколів диспетчерів.

 — нові автомобілі та обладнання.

 — достойна оплата праці працівникам екстреної медичної допомоги.

 — перебудова приймальних відділень в лікарнях (створення відділень екстреної медичної допомоги, доступ до обладнання 24/7, нова логіка планування приміщень і маршрутизації пацієнтів).

 — збільшення доступності першої допомоги, зокрема, розвиток мережі перших реагувальників.

Який бюджет програми

На трансформацію екстреної медичної допомоги вже виділені гроші з бюджету. На перший етап змін в поточному році виділено 922 мільйона гривень.

Як буде організовано роботу в регіонах

У всіх регіонах України за єдиним алгоритмом запрацюють сучасні диспетчерські служби, які згодом будуть об’єднані єдиною електронною системою по всій країні.

У пілотних регіонах будуть закуповувати новий транспорт, оснащений необхідним обладнанням, а також укомплектують навчально-тренувальні відділи для відпрацювання практичних навичок працівниками бригад.

Системні зміни заплановані в пілотних областях, які мають відповідну інфраструктуру, можливості для перекваліфікації працівників і вже продемонстрували свою управлінську ефективність при трансформації первинної медичної допомоги. Згодом зміни поширяться на інші регіони.

Нагадаємо, перший етап медичної реформи стартував 2 квітня 2018 року. Українці отримали можливість підписати декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Поліклініки почали отримувати фінансування за принципом «гроші ходять за пацієнтом».

На даний момент декларації підписали 27 млн українців, 70% з них задоволені своїм вибором.

У 2019 МОЗ запускає другий етап медреформи. Планують запустити фінансування програми Безкоштовна діагностика. За направленням лікаря можна буде отримати більше 50 лікувальних і діагностичних процедур, які сплатить Національна служба здоров’я за принципом Гроші за пацієнтом.

Джерело

Все буде Україна