В Україні запропонували узаконити марихуану: що це означає
Про користь канабісу вона написала в Facebook, закликавши підтримати відповідну петицію на сайті Верховної Ради. За словами чиновниці, доступ до марихуани за призначенням лікаря – важлива частина права кожного на медичну допомогу.
"Медичний каннабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів і нормалізувати самопочуття при низці важких захворювань і станів. Тому використовувати його в медицині, звичайно, з певними застереженнями, нормальна світова практика", – зазначила Супрун.
Вона також наголосила, що медичний канабіс істотно відрізняється від "трави з чорного ринку", адже майже не має психотропної дії, знеболює, розслабляє і гальмує больові відчуття за рахунок вмісту каннабідіолу.
За словами в. о. міністра, марихуана використовується в лікуванні багатьох захворювань, таких як:
- рак;
- хвороба Альцгеймера;
- хронічний біль;
- синдром подразненого кишечника;
- множинний склероз;
- епілепсія;
- нудота і блювота після хіміотерапії;
- ВІЛ і депресії.
При цьому, Супрун зазначила, що можливі і побічні дії у вигляді запаморочення, порушення пам'яті, байдужості. Однак, запевнила вона, при правильному медичному підході, неприємних моментів можна уникнути.
"Лікар повинен зважувати ризики і виписувати такі препарати тільки в разі потреби", – наголосила чиновниця.
Як аргумент вона навела також зарубіжні країни, де канабіс є частиною лікування. Так, в Ізраїлі, Румунії, Македонії та Пуерто-Ріко наркотик заборонений, проте дозволяється у випадках невиліковних хвороб. Часткова легалізація спостерігається також у США і Європі.
Пише - obozrevatel.