«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

В Україні зміниться курс долара: до чого готуватися

В Україні курс долара найближчим часом може опуститися нижче психологічної позначки в 28 грн/$. Головна причина – сезонні фактори, які в кінці січня і лютому сприятимуть зміцненню гривні.

 

Як зміниться курс долара: прогноз аналітиків


В кінці січня в Україні традиційно розпочинається сезон зміцнення національної валюти. Причин для цього декілька: наближається період виплати податків, закінчилися свята, експортери отримують першу валютну виручку. Всі ці фактори сприяють зростанню пропозиції на валютному ринку, - пише OBOZREVATEL


Чим більше доларів продають в Україні, тим дешевше він коштує. Так, уже кілька років Нацбанк проводить політику вільного курсоутворення. Тобто ціна валюти визначається ринковими факторами, а не вручну регулюється НБУ.

Якщо 19 січня курс становить близько 28,02 грн/$, то вже через сім днів на думку більшості опитаних аналітиків опуститься до 27,7-27,8 грн/$. "Переходу гривні від зниження до відновлення сприяють закінчення сезонних святкових факторів і наближення періоду сплати податків. На найближчий тиждень ми очікуємо помірного зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 27,8 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 27,7 / 27,9 грн ", – прогнозує старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.

З такою думкою також погоджується фінансовий аналітик Володимир Мазуренко. Експерт вважає, що якщо наступний тиждень не стане стартом сезону зміцнення, то точно покаже стабільну ситуацію на валютному ринку. Найбільш імовірна ціна валюти на цей період, вважає Мазуренко, складає 27,9 грн/$.

"Думаю, найближчим часом буде гарна тенденція до зміцнення. Якщо НБУ не виходитиме на ринок і не скуповуватиме так звані надлишки, то отримаємо непоганий показник зміцнення. Лютий, якщо ви подивитеся на ситуацію в минулі роки, вже стабільно сезон зміцнення", – пояснює аналітик.

"Якщо НБУ не виходитиме на ринок і скуповувати так звані надлишки, то отримаємо непоганий показник зміцнення", – пояснює аналітик.

Менш оптимістично налаштований аналітик Єгор Комов. Він вважає, що коридор для долара на найближчий тиждень становить 27,9-28,2 грн/$. Експерт вважає, що в короткостроковій перспективі причин для девальвації немає. Так, Національний банк накопичив рекордні за 5 років резерви. Правда, при цьому є певні ризики, пов'язані з необхідністю виплачувати зовнішні борги. Також курс гривні може "просісти", якщо знизяться ціни на зовнішніх сировинних ринках.

"На тиждень мій прогноз це від 27,9 до 28,2 грн/$. Це непоганий показник. У минулому році ми бачили, що зміцнення тривало довше, ніж зазвичай. А девальвація виявилася не така значна. Тому і зараз, цілком можливо, в кінці січня вже буде гарний показник зміцнення", – розповідає аналітик.


Як розповів на прес-конференції голова НБУ Яків Смолій, в 2019 році курс долара буде коливатися, при цьому коливання будуть незначними і у регулятора достатньо резервів для того, щоб утримати стабільну ситуацію. "Зовнішня кон'юнктура залежить від зовнішніх ринків. Впливає ціна на нафту, яка коливається на світовому ринку", – зазначив Смолій.

На українців чекають нові валютні правила
Уже в лютому ситуація на валютному ринку може змінитися у зв'язку з новим законом і прийнятими НБУ правилами.

Коли можна розплачуватися валютою. Гривня, як і зараз, залишається єдиною валютою для розрахунків. Однак нові правила передбачають певні винятки. Наприклад, платити зарплату в доларах офіційно зможуть морякам, дипломатам, консулам та іншим співробітникам представництв іноземних держав. Українці ж зможуть розраховуватися валютою в наступних випадках:

• платити іноземцям (інвесторам і постачальникам);

• переводити валюту;

• розраховуватися за страхування життя;

• купувати державні цінні папери.

Що буде з валютними переказами. Наразі без документів українці мають право перевести валюту на суму, еквівалентну 15 тис. грн. Наступного року цю норму збільшать до 150 тис. грн, а в майбутньому – зовсім скасують. Також нововведення торкнеться і поштових переказів. Зараз ліміт у валюті – 300 євро. У наступному році його планують збільшити до 10 тис. євро, а в майбутньому прибрати окремі обмеження для поштових переказів.


Де можна буде купувати валюту і які рублі заборонять. Використовувати монети і купюри із зображенням анексованого Росією Криму в Україні заборонять. "Банкноти та монети Центрального банку Російської Федерації з картами, символами, будівлями, розташованими на окупованих Російською Федерацією адміністративно-територіальних одиницях України", – йдеться в документі.

Все буде Україна