«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Вода під час їжі: Супрун розвінчала черговий міф

Пити воду під час прийому їжі насправді зовсім не шкідливо.

Про це на своїй сторінці в Facebook заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, підкресливши, що головне правило - пити воду тоді, коли хочеться.

"Споживати достатньо рідини важливо людям будь-якого віку. Пити слід тоді, коли ми відчуваємо спрагу, незалежно від прийомів їжі. Нема єдиної норми споживання рідини, адже наша потреба в гідрації залежить від температури й вологості довкола, нашої активності, фізичного стану (наприклад, вагітним жінками й матерям, що годують, слід пити більше), і їжі, яку ми споживаємо", - розповіла Супрун.

"Надійним показником достатньої гідрації є колір сечі - вона має бути солом’яно-жовтого відтінку. Темний колір свідчить про сильну нестачу води. Втім, літні люди й діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу, і більш ризикують наразитися на зневоднення. Тому їм слід нагадувати про пиття", - зазначила вона.

Супрун також додала, що тіло дітей містить більше води, ніж у дорослих. Тому втрата води для них є більш критичною.

"Діти активно рухаються, та більше втрачають вологу через шкіру. Діти, що пили достатньо, в тестах на увагу і пам’ять мали кращі результати. Недостатня гідрація призводить до закрепів, поганого травлення, агресії й просто, здавалося б, безпричинного вередування. Дітям радять споживати воду впродовж всього дня, та особливо під час активних ігор чи занять спортом", - розповіла вона.

За словами Супрун, єдиних норм споживання рідини немає, але можна їх вказати приблизно:

Немовлятам від 8 місяців - 150 мл/кг ваги в день;
Дошкільнятам - 100 мл/кг ваги в день;
Підліткам - 50 мл/кг ваги в день.

Джерело

Все буде Україна