«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Вони повинні піти і заткнутися: міністр оборони Великобританії зробив кілька важливих заяв щодо РФ

Україна і ставлення до війни РФ проти України зараз стали лакмусовим папірцем на зрілість світових держав і їх калібр, на розуміння того, що відбувається в глобальному масштабі, і що світовий порядок – вимагає зусиль. Мало того, чим сильніше зрушать баланс цього світового порядку, тим більше зусиль треба докладати для його відновлення, оскільки сам він вже не відновиться.

Велика частина європейських країн вирішила, що до них це не має відношення, і можна сховавши голову в пісок, вважати, що і в подальшому тебе це не торкнеться. Але практика показує, що голова виявляється не в піску, а в іншій, менш приємної субстанції. Більш того, що залишилася без нагляду інша частина тушки йде на розвагу агресору. Навіть ті країни, які позиціонують себе як лідери Європи, займаються банальним умиротворенням агресора, як це вже було не раз, і за старою формулою Черчілля, такі “миротворці” отримували і ганьбу, і війну.

На тлі епопеї зі справою Скрипаль, в Британії почалися зрушення, яких важко було очікувати ще рік тому, і тим більше – раніше. Так, заявлено про різке збільшення штату служб кібербезпеки. Схоже на те, що маніпуляції противника в інформаційному просторі напередодні референдуму, нарешті, отримали належну оцінку, і тепер вживаються заходи для того, щоб подібне не повторилося. Плюс 2 тис. осіб на цю лінію оборони – серйозний крок.

Крім того, в Україну приїхав міністр оборони Великобританії, 42-х річний Гевін Вільямсон. Причому, він став єдиним з його колег-міністрів, який висловив бажання виїхати на лінію фронту і подивитися на все власними очима, відчути те, що являє собою “гібридна війна”, у виконанні країни, яка влаштувала гібридну хімічну атаку на громадян Великобританії.

Схоже на те, що Вільямсон все зрозумів правильно, оскільки оцінив майстерність пілотів вертольота, який доставив його на передову і летів майже по кронах дерев. Йому пояснили, що це необхідно, оскільки в ході бойових дій ВПС України втратили 26 літальних апаратів і більше не мають наміру цього допускати, оскільки всі машини були збиті засобами ППО РФ, зайшли на територію України. Напевно, Ульямсон перейнявся серйозністю ситуації і оглядав позиції противника, що знаходиться на відстані 200-300 метрів, з того місця, де тиждень тому загинув наш боєць, убитий пострілом снайпера. Вільямсон стояв саме на тому місці, де обірвалося життя нашого бійця.

У підсумку, сам міністр оборони зробив кілька важливих заяв, а крім того, досить цікавою була подача цього візиту британською пресою. Ми це відстежували по публікації в “The Telegraph”, де чітко було написано про те, що Вільямсон знаходився на самій передній лінії війни Заходу з Московією. Тобто, там вже речі називають своїми іменами – “війною Москви” з Заходом, і ще, Україна вже апріорі трактується як частина Заходу.

Сам Вільямс назвав війну РФ проти України “нахабним і безрозсудним актом агресії”.

А з приводу того, що він побачив, було сказано приблизно наступне:

“Кремль намагається підірвати наші цінності, зруйнувати наш спосіб життя і повернути назад результат холодної війни. Його поведінка тільки збільшує ризик прорахунку і перспективи кризи, що перетворюється в хаос”.

У підсумку, його оцінка ситуації знайшла такий вираз:

“Те, що ми бачили, – це незалежна вільна нація, на яку напав сильний сусід, і ми бачили, як чоловіки і жінки зібралися разом, щоб відбити це вторгнення і відштовхнути тих, хто хотів би зашкодити їхній роботі … Володимир Путін і його приятелі навколо нього хочуть зловживати своєю владою. Це не той тип поведінки, який ми очікуємо від будь-якої нації, не кажучи вже про те, що він є постійним членом Ради Безпеки. Росія стає країною-парією … Існує постійна модель, в якій Росія просуває кордони прийнятної поведінки [і] повинна бути реакція на російське вторгнення. Ми повинні дати зрозуміти, що за такі дії повинна бути заплачена ціна … Поведінка режиму, керованого Путіним, неприйнятна. Ми хочемо бути в змозі забезпечити, щоб люди, які знаходяться на передовій, де ми знаходимося сьогодні, володіли кращою здатністю вижити і захистити свою батьківщину … Ми бачимо російську агресію не тільки на лінії фронту, але і все більш і більш агресивну позицію у Чорному морі. Вони хочуть відкрити нові фронти “.

В результаті, для преси був зроблений висновок:

“Ми збираємося продовжити наші тренування і підтримувати зусилля з Королівським флотом і королівськими морськими піхотинцями, стежачи за тим, щоб військово-морські сили України і українські сили мали навички і технічну здатність справлятися з цими зростаючими загрозами … Поки існує небезпека, ми будемо продовжувати стояти поруч з вами. Чим безпечніше вам тут, тим безпечніше ми знаходимося в Великобританії “.

Це можна розцінювати так, що Великобританія, будучи однією з провідних морських держав, бере на себе зобов’язання зміцнювати морські кордони України, оскільки вони ж є і рубежами Заходу, а значить і Великобританії. Які практичні дії послідують за цим – скоро дізнаємося, але можна не сумніватися, що Вільямсон, відомий своїм виразом щодо агресії РФ в Україні: “вони (РФ) повинні піти і заткнутися” – донесе свої враження до Кабінету Міністрів і щось конкретне відбудеться. Хоча різке збільшення присутності королівських ВМФ і Морської піхоти вже анонсовано.

Ще пару років тому ми сміялися, коли через поребрик мчали крики про те, що вони побачили на передовій військовослужбовців країн НАТО. Тепер вони точно їх побачать.

Аnti-colorados

Джерело

Все буде Україна