«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

"Вселенський патріархат "не може зняти анафему ні з Філарета Денисенка, ні з Івана Мазепи", - священик УПЦ МП зробив цікаву заяву

Анафема, накладена на Філерата російськими попами, від початку нікчемна і не мала сили...

Неправильно говорити, що Константинополь "зняв анафему" з Філарета. Насправді її просто визнали недійсною. Про це сказав священик УПЦ МП з Нововолинська Віктор Мартиненко, передають Патріоти України.

У коментарі "Першому каналу соціальних новин" священнослужитель сказав, що Вселенський патріархат "не може зняти анафему не з Філарета Денисенка, не з Івана Мазепи".

"Не можна відмінити незаконне рішення - воно від початку не мало сили, бо було незаконним... Не можна зняти політичну анафему, бо вона від початку нікчемна, така, що не має сили. Отож, її лише можна визнати такою, а не відмінити", - пояснив Мартиненко.

"Розглянуто і задовільнено апеляцію митрополита Філарета Денисенка, - визнано недійсним позбавлення його сану, відтак прийнято до євхаристичного спілкування його, та його послідовників, тобто увесь клір та вірних УПЦ КП. З чим усіх вас вітаю!" - резюмував він.

Нагадаємо, у 1997 році Архієрейський Собор РПЦ видав "Акт про відлучення від Церкви монаха Філарета (Денисенка)" (сану митрополита РПЦ його позбавила у 1992 році) за "розкольницьку діяльність" та "порушення монашеських обітниць". Поплічники Кирила стверджували, що Філарет, будучи монахом, мав жінку і трьох дітей.

За матеріалами

Все буде Україна