«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Захист від Путіна: скільки українців готові сказати "так" НАТО

На референдумі щодо НАТО "за" проголосували б 67% українців

Станом на серпень 2018 року 42% громадян України переконані, що членство в НАТО є найкращою гарантією національної безпеки, переконують соціологи. Такі дані соціологічного опитування оприлюднив політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Руслан Кермач під час прес-конференції.

За словами експерта, згідно з результатами опитування в серпні, 42% українців вважають членство в НАТО кращою гарантією національної безпеки. Соціолог наголосив, що якщо враховувати дані опитувань за 2012 рік, то за цей час частина тих, хто вважає шлях вступу в НАТО краще за інших опцій безпеки, зросла більше ніж в три рази - з 13% до нинішніх 42%. У регіональному вимірі вступ в НАТО підтримується абсолютною більшістю громадян на заході (71%) і в центрі України (52%), тоді як на сході і півдні ця підтримка дещо менше - 32% і 20% відповідно.

Згідно з даними опитування, готовність брати участь в референдумі щодо членства в НАТО, якби він відбувся в серпні цього року, взяли б 63% опитаних українців, з яких 67% проголосували б за вступ до Альянсу, а 28% - проти.

Основну функцію НАТО населення України бачить у захисті країн-учасниць блоку від збройного нападу (37%). До важливих функцій, які зараз виконує НАТО, респонденти віднесли також боротьбу з міжнародним тероризмом (27%), тоді як майже стільки ж побачили в НАТО інструмент впливу США на політичні процеси в світі та Європі (25%).

Загальнонаціональне опитування населення України проводилося Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології в період з 16 по 28 серпня 2018 року. Всього опитано 2041 респондента у віці від 18 років у всіх регіонах України (в 110 населених пунктах) за винятком тимчасово окупованих територій АР Крим та Донецької та Луганської областей. Теоретично похибки вибірки становлять 2,3%.

Джерело

Все буде Україна