«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Завершено третій раунд переговорів України та Росії щодо припинення війни. Всі подробиці

У понеділок, 7 березня, о 16.00 за київським часом стартував третій раунд переговорів між Україною та Росією. Вони проходять у Біловезькій Пущі.

Радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк у своєму Twitter повідомив про зміну часу початку переговорів. Раніше повідомлялося, що вони стартують о 14.00 за київським часом (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця новини).

"Переговори з Російською Федерацією. Третій тур. Початок о 16:00 за київським часом. Делегація без змін", – написав він.

Переговори з РФ розпочнуться о 16:00

15:30 – Українська делегація прибула до місця переговорів з російською стороною в Білорусі.

16:15 – За кілька хвилин до зустрічі Подоляк записав звернення до українців.

"За кілька хвилин почнемо розмовляти з представниками країни, яка всерйоз вважає, що масштабне насильство над мирним населенням – це аргумент. Доведемо, що це не так", – зазначив він.

"Не звертайте уваги на різні токсичні прізвища на кшталт Янукович, Бойко, Мураєв, які тягнуть по дурості росіяни", – додав він.

Подоляк записав звернення до українців.

16:20 – Переговори між РФ та Україною щодо припинення війни розпочалися.

Розпочався третій раунд переговорів між Росією та Україною

19:50 – Переговори делегацій РФ та України завершилися. Подоляк у Twitter повідомив, що є невеликі позитивні зрушення щодо покращення логістики гуманітарних коридорів.

"По базовому політичному блоку врегулювання разом із припиненням вогню та гарантіями безпеки інтенсивні консультації продовжені", – додав він.

Нагадаємо: раніше учасник української групи на мирних переговорах із Росією Давид Арахамія напередодні третього раунду переговорного процесу назвав дві вимоги Росії, на які Україна не погодиться ніколи. Йдеться про відмову від українського Криму та незалежність так званих "Л/ДНР", які, на думку РФ, мають бути визнані в адміністративних кордонах Донецької та Луганської областей.

Другий раунд переговорів відбувся 3 березня. Українська делегація не одержала результатів, на які розраховувала. Як повідомляв радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, Україна потребує негайного припинення вогню, перемир'я, а також забезпечення гуманітарних коридорів для мирних жителів.

Після переговорів Подоляк повідомив, що Росія та Україна домовилися лише щодо низки гуманітарних питань, зокрема щодо можливості тимчасового припинення вогню для організації гуманітарних коридорів. Для цього найближчим часом створять канали зв'язку та взаємодії між сторонами.

Як відомо, Росія не дотримала слова і зірвала домовленості про припинення вогню та створення гуманітарних коридорів для евакуації дітей, жінок та літніх людей з Маріуполя та Волновахи.

Все буде Україна