«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Вакарчук vs Facebook: як одна подорож перевернула життя музиканта

"Я - патріот, і навіть не думав серйозно коли-небудь не жити в Україні", - Вакарчук

Нещодавно фронтмен легендарного гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук повернувся додому після тривалого перебування за кордоном. Артист відвідав Японію, і колоритна країна наштовхнула його на роздуми про те, якою ж буде Україна за 5-10 років, чи стане вона нарешті повноправною частиною Європи, і що для цього треба зробити землякам.

Мільйони талантів і неймовірна харизма: Вакарчук про перспективи України

Музикант зізнався, що європейська культура надихає його, подорожувати любить, але все одно рано чи пізно повертається на батьківщину, тому що інакше просто не може:

"Я б сказав, що отримав більше, ніж очікував. В Японії зміст тяжіє над формою. Європейська культура двояка. Що стосується України, у нас дуже часто форма тяжіє над змістом. Коли ти знаходишся у Франції або США, ти бачиш або хочеш бачити Україну через багато років. Тобто ти розумієш, що якщо довго і правильно розвиватися, ми можемо до цього способу життя прийти. Коли дивишся на Японію, ти розумієш, що це той образ, до якого ми ніколи не зможемо прийти. Тому що це не схоже, це якась паралельна історія", - підкреслив артист в коментарі "Elle".

Лідер "Океану Ельзи" стверджує, що відчуває себе зовсім іншою людиною, коли знаходиться далеко за межами України – не звичайним "Славком із Facebook", якого звикли бачити всі, а просто туристом.

"Я з жахом думаю, що можу прийти до ситуації, коли живеш на дві країни, - це вибір багатьох публічних людей. В одній країні Слава Вакарчук з Фейсбук, твіттера, телевізора і стадіонів, тебе все тут знають, - і в іншій країні, де Слава Вакарчук може бути собою, звичайною людиною. Тому що я патріот і навіть не думав серйозно коли-небудь не жити в Україні. Але я розумію, що виїзди - нехай не на півроку, а менше, - в якийсь момент стануть необхідними. І з віком це посилюється", - пояснив він.

Виїхати чи лишитись?

На думку Вакарчука, це особистий вибір кожної людини. У першому варіанті ваше життя спочатку буде нагадувати пустелю: незнайомі люди, звичаї, чужа оселя.

"..потім, коли через п'ять років про тебе забудуть, повертатися додому і продовжувати жити тим, хто колись був кимось. Це вибір багатьох, але він непростий. Другий варіант - це продовжувати, гнути свою лінію. Раз тобі бог дав талант, харизму, можливості - потрібно продовжувати. Я бачу величезну кількість людей, які добилися великого успіху, і при цьому вони позбавлені хоч якогось музичного таланту", - підсумував Вакарчук.

Джерело

Все буде Україна