«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

10 фактів про психіку, про які ще не писали в підручниках. А ми написали

Психіка людини зберігає не менше таємниць, ніж глибини океану. Вчені постійно досліджують мозок і відкривають нові закономірності поведінки, причому кількість сюрпризів все зростає. Наприклад, ви знали, що чим розумніша людина, тим менше у неї друзів? Ось і ми не знали. Зате тепер ви легко вирахуєте генія серед знайомих.

1. У людей з дуже високим

IQ мало друзів У сиву давнину, коли наші далекі предки займалися полюванням і збиральництвом, дружба була необхідною для виживання племені, адже йти в атаку на мамонта набагато легше цілим натовпом. Дружать люди і зараз, щоправда, вже не заради вигоди. Однак нещодавно вчені з’ясували, що люди з високим IQ не потребують багатьох друзів.

Це відбувається тому, що їх геніальний мозок зайнятий вирішенням дійсно серйозних завдань, а спілкування сприймається як марна трата часу. Тільки ось не варто радіти відсутності приятелів. Дослідники давно довели, що дружба позитивно впливає не лише на психологічний стан, але і на здоров’я. Тому іноді варто відірватися від книг і поспілкуватися з цікавими людьми.

2. Депресія змінює колірне сприйняття

Люди, які страждають на депресію, зазвичай кажуть: «Життя втратило свої кольори». І це не просто образний вислів, а справжнісінький медичний факт. У стані депресії людська сітківка стає менш чутливою до контрастів кольору, і хворі гірше розрізняють відтінки. Але достовірно і зворотне: якщо вас оточують сірість і похмурі кольори, то ймовірність заробити депресію або нудьгу значно зростає.

3. Не розповідайте про свої плани, бо у вас нічого не вийде

Якщо ви вирішили розпочати важливу справу (перестати їсти після 18:00, бігати вранці або вивчити іноземну мову), ніколи і нікому не розповідайте про це. Бо у вас нічого не вийде. Коли ви розповідаєте про свої плани, ваш мозок ставить уявну галочку «виконано», і переконати його у протилежному дуже складно. Можливо, це звучить як забобони, проте психологи підтвердили цю закономірність серйозними дослідженнями й опитуваннями.

4. Знання іноземної мови допомагає приймати рішення

Щоб приймати зважені рішення, не потрібно бути супер холоднокровним: необхідно просто думати на іноземній мові. Вчені кажуть, що при прийнятті важливих життєвих рішень люди часто діють емоційно. Але якщо ви почнете аналізувати свої дії на нерідній мові, у вашому мозку спрацює раціональна частина, а отже, до справи ви підійдете грунтовно і ризикувати не будете.

5. Молодь частіше страждає на депресію

Згідно з опитуваннями, найнещасніші люди на планеті – ті, кому не виповнилося ще й 30. Чоловіки і жінки у віці від 18 до 30 років частіше за інших відчувають тривогу і підпадають під дію стресів. Хто там казав, що молодість – це найбільш безтурботний період в житті? Ось мілленіали так не вважають.

6. Креативність зростає в залежності від ступеня втоми

Щоб згенерувати креативну ідею, потрібно добре втомитися. Творчі думки часто приходять в голову виснаженим людям саме тому, що їх мозок працює менш ефективно: він вже не відсіює божевільні на перший погляд думки, від яких ви обов’язково відмовились би, будучи при здоровому глузді. Але ж одна з таких дивних ідей справді може стати початком грандіозного проекту. Ось чому прекрасні думки приходять до нас в душі після важкого робочого дня. Якщо ви жайворонок, починайте креативити ввечері, а якщо сова, то можливо, вас відвідає натхнення спозарання.

7. 80% будь-якої розмови – плітки

Велика частина будь-якої розмови – це плітки, причому схильність до обговорення знайомих не залежить від статі: чоловіки так само схильні до пліток, як і жінки. Вчені наводять цифри, що шокують: 80% наших розмов є пустими балачками й обміном інформацією про друзів або колег. Однак, плітки не такі вже й погані: це дуже серйозний інструмент комунікації. Так, люди підтримують соціальні зв’язки. До речі, шимпанзе теж люблять попліткувати про родичів.

8. Щастя можна купити

Кажуть, що щастя неможливо купити за гроші. Однак психологи спростували це твердження: відчуття щастя можна придбати, але для цього потрібно витрачати гроші не на себе, а на рідних і друзів або благодійність. Коли ми робимо ближніх щасливими, ми зростаємо у власних очах, стаємо більш значущими, а отже, щасливими і задоволеними життям.

9. Для встановлення довіри потрібно 20 секунд

Щоб завоювати довіру людини, потрібно потримати її в своїх обіймах приблизно 20 секунд. Тільки з доброї волі, звичайно. Вся річ в окситоцині: це гормон, який виробляється в організмі, коли ми відчуваємо себе в безпеці (в тому числі й поряд з близькими людьми), а ще він заспокоює і розслаблює. Ще один аргумент на користь обіймів довгими зимовими вечорами.

10. 80% наших думок негативні

Кожен день в голову середньостатистичній людині приходить від 12 до 60 тисяч думок. Наш мозок в мільйон разів крутіший за найбільш потужний комп’ютер. Але ви тільки подивіться, на що ми витрачаємо цю потужність: 80% наших думок негативні. І велика частина негативних думок повторюється день у день. Так що всі дурні думки, які іноді приходять вам в голову, абсолютно нормальні: таке трапляється з усіма.

Джерело

Все буде Україна