«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

14 звичок на кухні, які псують вашу їжу

Кожна людина готує так, як до цього звикла.

Зазвичай звички формуються протягом багатьох років – деякі з них чудові, а інші – ні, – пише BuzzFeed. Ми підібрали для вас 14 з найпоширеніших помилок, які ви допускаєте під час приготування їжі.

1. Ви додаєте занадто багато інгредієнтів в одну пательню.

Переповнена пательня – це гарантований спосіб, щоб не дати їжі підсмажитися. Замість цього ваша їжа буде паритися – а це вже зовсім інша страва! Якщо підсмажувати дрібними порціями – вам доведеться провести на кухні більше часу, але повірте, це того варте.

2. Ви використовуєте паельню з антипригарним покриттям для приготування усіх страв

Антипригарна пательня відмінно підходить лише для деяких страв (наприклад, яєчні), але не для всіх. Вони нагріваються не так сильно, як звичайні, а розподіл тепла не завжди рівномірний. Якщо ви вирішили приготувати стейк, то навіть не думайте використовувати антипригарну пательню, бо це справжній злочин! Візьміть чугунну.

3. Ви мішаєте і перевертаєте їжу занадто часто

Звичайно, інколи це дійсно необхідно робити, щоб їжа не підгоріла. Але якщо ви обсмажуєте овочі або м’ясо, важливо дати їм трохи часу, щоб гарненько підрум’янити.

4. Ви не чекаєте, поки нагріється пательня.

Бувають випадки, коли потрібно починати готувати відразу в холодній пательні, але це досить рідко. Більшість же продуктів потрібно кидати вже на розігріту пательню. Завдяки цьому вони готуються швидше, красиво підрум’янюються і не прилипають!

5. Ви використовуєте спеції, у яких закінчився термін зберігання.

Спеції, сушені трави і дріжджі не можуть зберігатися вічно. Спеції втрачають свій смак, трави втрачають аромат, а дріжджі – ефективність. Обов`язково перевіряйте термін придатності. Це важливо, щоб не зіпсувати ваше блюдо.

6. Ви все готуєте на оливковій олії.

Для багатьох людей оливкова олія – універсальний продукт, але це не вірно. При нагріванні оливкова олія зазвичай починає горіти або диміти (що може зіпсувати смак і запах вашої їжі). Якщо ви готуєте щось у високих температурах, то використовуйте замість неї щось інше, наприклад, вершкове масло чи жир.

7. Ви миєте курку перед приготуванням.

Вірите чи ні, експерти одностайні в тому, що мити курку перед приготуванням не потрібно. За словами представника Міністерства сільського господарства США Маріанни Х. Гравель: «Вода може поширювати погані бактерії, які вже живуть в курці. І не важливо скільки раз ви її помиєте, бо все одно бактерії залишаться».

8. Ви використовуєте металеву ложку для пательні.

Металева ложка може подряпати і пошкодити тонке антипригарне покриття. Гумові або дерев’яні є набагато безпечнішими для цього. Крім того, будьте обережні з металевими щітками для миття.

9. Ви не даєте м’ясу відпочити (або ріжете його неправильно).

Якщо ви відкладете м’ясо після приготування, то ви дуже йому допоможете. Це дозволяє перерозподілити соки, і ви не втратите необхідну вологу під час розрізання. Важливе правило, яке потрібно запам’ятати кожній хазяйці – дайте вашому стейку відпочити п’ять хвилин, перш ніж розрізати його. Ще одна порада – завжди нарізайте м’ясо проти волокон. Таким чином воно буде набагато м’якше і соковитіше.

10. Ви виливаєте олію з жиром після бекону в раковину

Якщо ви виливаєте жир в раковину, то знайте, що він там твердне і може викликати серйозні закупорки, які пошкоджують труби!

11. Ви часто відкриваєте і закриваєте духовку.

Звичайно, справа ця приваблива, але вона може зіпсувати деякі страви. Наприклад, бісквіти дуже ніжні до зміни температури – тому, якщо ви відкриєте двері духовки, бісквіт може впасти.

12. Ви не слідкуєте за своїми ножами

Хороші ножі коштують дорого, і догляд за ними – важливий спосіб переконатися, що вони будуть виконувати свою роботу якісно.

13. Ви використовуєте неправильно вимірювальну чашу.

Вимірювальні чаші для сухих продуктів і рідин – це різні речі, і, хоча різниця між ними несуттєва, але для вашої випічки це може зіграти важливу роль. Чашки для сухих речовин просто не призначені для вимірювання рідин.

14. Ви приправляєте свою їжу сіллю, але не кислотою.

Більшість людей знає, що сіль надає як аромат, так і смак, але не всі в курсі важливості кислоти. Кислота допомагає підкреслити аромати і, так само як сіль, є важливим кроком у збалансуванні смаку страви. Якщо ви відчуваєте, що вашій їжі явно не вистачає чогось важливого, спробуйте додати трохи оцту, вина або лимонного соку.

Джерело

Все буде Україна