«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Благовіщення 2018: те, чого ви не знали про це свято

У православній церкві є 12 основних свят, Благовіщення входить в це число

Сьогодні, 7 квітня, православні в усьому світі відзначають свято Благовіщення, в цьому році, вперше за 27 років цей він збігся з Великою Суботою, яка передує Великодню.

Благовіщення - історія свята

У православній церкві 12 основних свят, Благовіщення входить в це число і вважається одним з найбільш знакових, оскільки саме в цей день стало відомо про непорочне зачаття Христа. Саме в цей день з Дівою Марією поговорив архангел Гавриїл, який і розповів їй, що через 9 місяців вона народить Сина Божого.

У відповідь на таку звістку Гавриїла, Марія висловила покірну згоду. Згідно з святим писанням вважається, що непорочне зачаття відбулося саме в момент відповіді Марії.

Назва "Благовіщення" з'явилося тільки в VII столітті, раніше його називався "сповіщення", "день вітання", "Привітання Марії", "Зачаття Христа", цікаво, що повністю свято називається: Благовіщення пресвятої Богородиці.

Благодатний вогонь 2018

Саме сьогодні, в останню суботу напередодні Великодня в Єрусалимський храм Гробу Господнього щорічно сходить Благодатний вогонь.

Вважається, що він з'являється сам по собі чудесним чином, і в перші хвилини не обпалює. Це видно навіть на щорічних богослужіннях - віруючі буквально "омивають" свої обличчя полум'ям, яке анітрохи їм не шкодить.

Після сходження вогонь роздають віруючим, які зібралися навколо храму. Його потім розвозять по різних країнах, включаючи і Україну.

Що можна і чого не можна робити на Благовіщення і Велику суботу

В цей день, як і в усі великі релігійні свята, дуже бажано сходити до церкви і замовити молитву за їх здоров'я своїх рідних і близьких.

У цей день категорично не можна працювати. У народі кажуть: "У цей день дівка косу не пасе, птах гнізда не в'є". Є легенда, що колись зозуля звила гніздо в день Благовіщення і була покарана за це: з тих пір зозулі не роблять гнізд, а підкидають свої яйця інши птахів.

Всі домашні справи під забороною, за винятком приготування великодніх страв, але при цьому їх не можна пробувати (через піст). У Благовіщення не можна займатися посівними і іншими роботами в саду або городі. Традиційно все це робиться в наступний день після свята, однак оскільки в цьому році після Благовіщення настає Великдень, то працювати також не можна.

Не рекомендується позичати гроші і давати на час якісь речі - є ризик віддати разом з цим свій добробут і достаток.

У цей день забороняється лаятися і сваритися, вживати алкоголь і займатися сексом.

Благовіщення 2018 - це останній день Великого посту, так що ще не можна їсти скоромну їжу: м'ясо, яйця, молочні продукти. Дозволяється гаряча їжа з рослинним маслом.

Все буде Україна