«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Ось як легко позбутися від конденсату на пластикових вікнах!

Нерідко після установки пластикових вікон на стеклах починає з’являтися конденсат, який стікає на підвіконня, утворюючи неприємні калюжки. Взимку навіть може з’явитися полій. А найстрашніше, що постійне намокання віконного блоку веде до утворення грибка і цвілі. Основна причина – так звана «точка роси», при зіткненні з якої пара конденсується. Простими словами: в повітрі приміщення утворюється пара, який прагне вирватися назовні.

Хороша герметичність пластикових вікон не дає пару вийти, і при зіткненні з холодним склом, пара перетворюється у воду, утворюючи конденсат. Причини запотівання вікон і заходи, які допомагають усунути конденсат

1. Головним чином, запотівають вікна в приміщеннях з підвищеною вологістю. Замірте відносну вологість у квартирі – вона не повинна перевищувати 60 %. Найпростішим і цілком дієвим способом при цьому виключити появу вологи на стеклах є періодичне провітрювання. Тим більше, що сучасні вікна ПВХ оснащені функцією так званого щілинного провітрювання, що дуже зручно в холодний період. Для утворення мікрозазори потрібно повернути ручку на 45 °.

Між стулкою і рамою з’явиться непомітна оку щілина, через яку і будуть виходити зайві пари. Можна рекомендувати встановити вентиляційний клапан на саме вікно. Таке рішення не доставляє дискомфорт мешканцеві на відміну від звичайного провітрювання, так як віконний блок ПВХ не втрачає своїх основних функціональних характеристик (шумоізоляція і теплоізоляція), і провітрювання відбувається цілодобово без утворення протягів.

2. Іноді причиною може бути занадто широке підвіконня (такий зазвичай замовляють любителі кімнатних рослин). Великі підвіконня перекривають потоки теплого повітря від батареї, скла не обігріваються, і на них може утворюватися конденсат. При замовленні вікна, врахуйте, що підвіконня не повинен перекривати радіатор більше, ніж на 1 / 3 ширини приладу. Рішення – регулярні провітрювання, монтаж витяжної системи або заміна широкого підвіконня на більш вузький. Також може допомогти установка вентиляційного клапана в підвіконні.

3. Ще однією причиною утворення крапель води і промерзання стекол може стати сама конструкція склопакета. Тому, щоб позбавити себе від неприємних наслідків установки однокамерних склопакетів, вибирайте двокамерні конструкції з енергозберігаючим склом.

4. Якщо вивчити коментарі на форумах від користувачів пластикових вікон, то можна помітити, що основна маса конденсату випадає у країв склопакета, в тому місці, де розташована дистанційна рамка. Якщо у вас немає можливості організувати примусове провітрювання, то встановіть склопакет з пластиковою рамкою. Це може знизити ймовірність випадання конденсату на вікнах

5. Крім цього, скла можуть пітніти через занадто маленькою температури в приміщенні. Якщо поспостерігати за конденсатом, то можна побачити, що найчастіше і рясніше він з’являється в той час, коли на вулиці вже прохолодно, а опалення ще не включили. Організувавши додатковий обігрів повітря в приміщенні, ви віддаліть «точку роси» в бік вулиці. Таким чином ви зменшите вірогідність появи вологи на внутрішній поверхні скла.

6. Також причиною утворення конденсату на пластикових вікнах може служити неякісна установка. Наприклад, не утеплені відкоси зовні і всередині. Виправити цей недолік після установки пластикового блоку вкрай проблематично. Утеплення повинно проводитися безпосередньо під час монтажу вікна.

7. У деяких випадках може допомогти зменшити запотівання скла регулювання пластикового вікна відповідно до сезону. Більшість сучасних віконних блоків ПВХ мають регулювання на зимовий і літній режими. Зазвичай пластикове вікно встановлюють в зимовому варіанті. На літо рекомендується переналаштувати віконний блок.

Отже, для того, щоб стекла перестали «плакати»:

• частіше провітрюйте приміщення;
• замініть підвіконня на більш вузький;
• відрегулюйте пластикове вікно відповідно з сезонним періодом;
• встановіть вбудований клапан вентиляції у віконний блок.

Якщо всі ці маніпуляції не допомогли, значить варто задуматися про заміну віконного блоку ПВХ на енергозберігаючий. При цьому обов’язково прослідкуйте, щоб монтажники «чи не забули» утеплити зовнішні і внутрішні укоси.

Джерело

Все буде Україна