«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Погані слова відлякують ангелів

У сина в початковій школі в мові проскакували матюки. Стало зрозуміло: він звикає саме до такого виразу думок, незважаючи на те, що у нас в родині така мова була не прийнята.

Всі складні питання завжди вирішувалися за столом переговорів. Ми просто домовилися, що вдома не вживаємо матюки. Здавалося б, що це нечесна гра і дитина привчається брехати, вдаючи, що вдома він старанний хлопчик, а на вулиці його мова стає інший. Ні це не так.

Сина ніколи не можна було назвати пай-хлопчиком, прикидатися він не вмів з самого дитинства. Підібравши потрібні слова й аргументи, ми домовилися про нове правило, яке прижилося. Згодом син перестав матюкатися не тільки вдома, але і в мові з друзями цей стиль висловлювання не застосовувався. Здавалося б, що йому варто було робити вигляд і бути пристойним? У дітей гарне чуття і вони на інтуїтивному рівні розуміють переваги краще бути, ніж здаватися.

Посудіть самі, коли у людини є дві спільноти людей, де він повинен розмовляти по-різному, яка його ступінь контролю обмірковування і вираження своїх думок - краще або гірше? Звичайно, краще. Потрібно бути точним. Дитина вчиться володіти собою, думками, емоціями (енергією, усвідомленістю, своєю твариною початком). Це чудова практика вміння говорити по-різному. Це чудовий привід надати вибір своїй дитині самому визначитися, як він буде розмовляти з людьми і світом.

Ця практика володіння собою принесе користь підростаючому чаду і в майбутньому. У моєму випадку у сина мат зовсім пішов з промови. Вибір сином був зроблений на користь звичайної мови. Це пройшло якось гладко. Навіть іноді сумнівалася, що це так. Коли пройшов підлітковий вік питала сина, часто вони матюкаються. Він дивувався і казав: "Ти ж чуєш, як я розмовляю по телефону. Я що лаюся? Ні. Так всюди. А навіщо інакше, коли я і так можу сказати."

Свобода вибору і контроль зробили свою справу. Сумніваєтеся, що у вас дитиною вийде хороший розмову про правила розмови вдома? Тоді, ось ще один аргумент для вашого чада. На мій погляд, він дуже хороший. Нещодавно Світлана М. розповіла, коли її середній син, раптом, вимовляє "не ті слова", вона йому нагадує: "Не забувай, погані слова відлякують ангелів". Для хлопчаки 3-го класу це серйозний аргумент. У цьому віці діти ангелам довіряють більше, ніж дідові Морозу. таку довіру можливо пронести через все життя ...

Пам'ятайте, важливо не просто щось забороняти дитині. Важливо, щоб дитина бачила сенс (вигоду, користь) в обмеженні. Спробуйте, у вас вийде. Хороші відносини з дітьми складаються з дрібниць. Кожна дрібниця важлива. Не упускайте можливість зміцнити відносини зі своїми дітьми. Діти поважають не тільки силу. Будьте мудрі. Від вас залежить, що вони будуть передавати далі по вашому роду, своїм дітям.

Джерело

Все буде Україна