«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Нашестя змій в Україні: чого категорично не можна робити після укусу

В Україні почастішали випадки нападу отруйних змій

В Україні почастішали випадки нападу отруйних змій, після яких люди опиняються в реанімації. Про це пише Politeka.

Рятувальники рекомендують ходити в ліс у високому взутті, щоб уникнути атаки змії, а при зустрічі з рептиліями не робити різких рухів і не проявляти агресії. Однак не всі знають, що потрібно робити і головне, що ні в якому разі робити не можна, якщо змія все-таки вкусила.

Серед змій, які атакують українців, найчастіше зустрічаються отруйні вужі і степові гадюки, чиї укуси можуть бути небезпечними для життя.

Змії, як правило, кусають для самозахисту. Щоб випадково не наступити на них можна брати з собою палицю, щоб проводити перед собою по кущах і траві.

Якщо все-таки змія вкусила, то в першу чергу треба знерухомити потерпілого, прикласти холод до місця укусу і якомога швидше їхати в лікарню.

При укусі не можна розрізати рану, припікати місце укусу, накладати джгут. Ці дії будуть в кращому разі марними. Навіть навпаки, від тугих перетяжок може піти омертвіння тканин, а зупинити поширення отрути по крові все одно не вийде.

Потрібно постаратися розгледіти, яка змія вкусила, і викликати швидку допомогу. Паніка буде сприяти тому, що серце буде битися частіше, а отрута швидше пошириться по тілу.

Якщо людину вкусила отруйна змія, то не помітити цього не вийде. Місце укусу буде боліти і набрякати. Через деякий час почнеться головний біль, судоми, нудота. До приїзду лікарів найкраще лежати нерухомо. Знову ж таки, щоб отрута не поширювався по організму.

Не намагайтеся допомогти вкушеному, висмоктавши отруту з рани. Так небезпеці піддасться і рятувальник, адже отрута може проникнути і через маленькі ранки в роті. На такі заходи можна йти, тільки якщо допомога лікарів не доступна, при цьому отруту потрібно постійно спльовувати.

Джерело

Все буде Україна