«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Полонені окупанти працюватимуть на відновлення економіки України – МВС

Україна дотримується норм міжнародного гуманітарного права щодо російських військовополонених, що відрізняє нас від країни-агресора. Згодом захоплені в полон солдати супротивника працюватимуть на відновлення економіки України.

Про це у вівторок, 8 березня, в ефірі всеукраїнського телемарафону повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін. Він наголосив, що таке рішення не суперечить міжнародному законодавству (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Дотримання прав людини, як сказав Єнін, наочно показує різницю між Україною та РФ.

"Саме це відрізняє нас від російського агресора, який стріляє по мирному населенню і завдає ракетно-бомбових ударів по оселях цивільних осіб. І я вже не кажу про поводження з нашими військовослужбовцями", – сказав перший заступник голови МВС.

Він додав: Україна використовуватиме всі можливості, що надаються Женевською конвенцією щодо військовополонених.

Наприклад, працездатні військовополонені з-поміж рядового складу (окрім робіт з обладнання й утримання місць їх розташування) можуть у примусовому порядку залучатися до виконання робіт невоєнного характеру, не пов'язаних із ризиком для їхнього життя та здоров'я, з урахуванням віку, статі й фізичних якостей.

Також вони можуть залучатися до небезпечних видів робіт, у тому числі розмінування.

"Усі ці особи працюватимуть згодом на відновлення економіки України", – підсумував Єнін.

Все буде Україна