«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Українців жорстко покарають за оренду житла

Листи щастя будуть надсилати до 1 липня

Фіскали в період з січня по березень 2018 року встигли відправити українцям понад 350 тисяч повідомлень-рішень. До державної казни вже надійшло 58,2 млн грн податку на нерухомість. З них 25,2 млн грн — за квартири, будинки та інші об'єкти житлової нерухомості. Відомо, що такі листи щастя будуть надсилати до 1 липня 2018 року.

Однак, за інформацією ГФС, багато українці самі приходять до ГФС та повідомляють про наявність квадратних метрів, які перевищують розмір діючої пільги, якщо їм не приходить повідомлення. Варто нагадати, що податок на нерухомість сплачується за кожен метр понад 60 кв. м. у випадку з квартирою і понад 120 кв. м. — з приватним будинком. Але податкові поки не мають повної бази таких домогосподарств, адже паперові реєстри повільно оцифровуються. У 2018 році сплачується податок за 2017-ий, за ставками та з використанням пільг, які були законодавчо визначені в цей період.

Податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад. Об'єктами оподаткування стають квартири та навіть кімнати в комуналці, приватні будинки, дачі, а також гаражі, сараї, літні кухні.

 Податкова ставка не повинна перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати у 2017 році, тобто 48 грн за квадратний метр. Інший важливий момент — при спільному володінні житлом пільгова площа ділиться пропорційно частці кожного члена сім'ї. Наприклад, два власника квартири в 100 кв. метрів не будуть платити податок, так як на кожного припадає по 50 квадратів. А ось якщо житло здається в оренду або використовується для підприємницької діяльності, то заплатити податок доведеться не тільки за квадратні метри, які перевищують норму, а за всю площу.

Варто зазначити, що податок на нерухомість піднімає багато спірних питань. В основному вони стосуються процедур та правильності нарахування податків. Справа нерідко доходила до суду, причому більшість закінчувалися на користь позивачів.

Джерело

Все буде Україна