Вчитель з глухого африканського села визнаний найкращим вчителем у світі й отримає $ 1 млн
Благодійний фонд, який у 2015 році заснував великий бізнесмен Санні Варкі й чиїм покровителем є правитель Дубай шейх Мохаммед ібн Рашид аль-Мактум, щороку вручає премію найкращому вчителю світу в конкурсі Global Teacher Prize.
Тутка зацікавився, хто став переможцем у 2019 році, адже було подано 10 тисяч заявок з 179 країн, а розмір премії складав $ 1 млн.
До фіналу вийшли представники Індії, Австралії, США, Кенії, Нідерландів, Бразилії, Японії, Аргентини, Великобританії та Грузії.
А ось найкращим з найкращим було визнано вчителя фізики та математики, ченця-францисканця Пітера Табічі з Кенії. Церемонія нагородження пройшла в Дубай, а ім’я переможця оголосив актор Г’ю Джекмен.
Пітер викладає в невеликому африканському селі, мешканцям якого часто не вистачає найнеобхіднішого для існування. Проте його учні відомі своїми перемогами на міжнародних наукових конкурсах, і цей факт в першу чергу привернув увагу суддів.
Проте школа, в якій вони навчаються, на перший погляд ніяк не сприяє перемогам. На 58 учнів в ній нараховується 1 вчитель, комп’ютер теж лиш один, а щоб потрапити на уроки, багато дітей змушені долати чималі відстані по розмитих дорогах через сезон дощів. Більшість учнів Табічі з бідних або неповних сімей, сироти. Школі катастрофічно не вистачає фінансування, тому Пітер віддає 80% заробітку на її розвиток – шкільну форму, підручники і посібники.
7 років тому він викладав у приватній школі, а потім вирішив прийняти сан ченця-францисканця і звільнитися. Кодекс цього ордену базується на аскетизмі, допомозі ближньому. Тому викладання в бідній школі стало такою собі благодійністю і Пітер може залишатися священиком.
«Ця перемога не належить мені: вона демонструє досягнення юних талантів. Я тут лиш завдяки успіху моїх учнів. Перемога дає їм шанс. Вона означає, що у них немає кордонів».
Пітер розповідає, що застосовує різні методи мотивації учнів, адже секрет успіху – віра у свої сили. Кожен може знайти справу до душі й почуватися впевнено. Чернець вчить дітей дивитися на речі з різних ракурсів. Саме тому в школі популярні різноманітні проекти, де учні можуть самостійно організовувати весь процес і аналізувати результат.
Учитель не поділяє ці проекти на «круті» і «не дуже»: головне – це фантазія і самостійне прийняття рішень. «Креативність дуже важлива, особливо в складних ситуаціях і умовах обмежених ресурсів», – каже Пітер.
У школі працюють наукові та творчі клуби, і кожен проявляє себе там, де вважає за потрібне.
«Спостерігати, як мої учні виростають в знаннях, навичках і впевненості, – моя найбільша радість у викладанні. Коли вони стають життєздатними, творчими і продуктивними в суспільстві, я повністю задоволений, тому що зумів стати для них стимулом і ключем, який із захопленням розкриває їх потенціал».
Також Пітеру вдалося глибоко зачепити питання толерантності: він створив «Клуб світу», де зібрав представників 7 народностей, людей різних віросповідань, які відвідують його школу.
А що ж відповів найкращий вчитель світу на запитання, яке всіх так хвилювало: як він збирається витратити свою премію?
Насамперед це комп’ютерні ресурси, розвиток наукової лабораторії й нових проектів, які зможуть принести користь людям. Наприклад, Пітер хоче навчити школярів вирощувати сільськогосподарські культури, стійкі до засухи, і такий проект життєво необхідний Африці.
Цікаво, що за умовами фонду у переможця є певні обов’язки, а приз у розмірі $ 1 млн виплачується не відразу.
Щороку протягом 10 років переможець отримує по $ 100 тисяч, при цьому він має обов’язково далі працювати вчителем протягом 5 років і бути глобальним послом організації The Varkey Foundation – відвідувати заходи, спілкуватися з представниками ЗМІ, проходити тренінги.
Нас щиро захоплюють такі люди: їх історії – яскрава ілюстрація того, що кличуть «життєвим призначенням». А що ви думаєте про конкурс та його переможця?
Пише - tutkatamka.com.ua