«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Його таланту аплодували стоячи: помер видатний український співак

4 вересня на 76 році життя помер відомий співак, народний артист України, лауреат Національної премії України, професор кафедри оперного співу Національної музичної академії ім. Чайковського Роман Майборода.

Про це повідомляє Національна музична академія ім. Чайковського.

«Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким, колегам і учням покійного», — йдеться в повідомленні. Причина смерті співака не називається.

Прощання з артистом відбудеться 6 вересня у фойє бельєтажу Національної опери України з 11.00 до 12.30. об 13.00 — відспівування у Володимирському соборі Києва.

Роман Майборода — син композитора Георгія Майбороди та племінник композитора Платона Майбороди. Роман — один з представників української вокальної школи. Його баритон, який чарував своїм тембром, звучав на найпрестижніших оперних сценах світу, його таланту аплодували стоячи.

А в останні роки Роман Майборода вів вокальні майстер-класи у ряді зарубіжних консерваторій.

Роман Георгійович працював викладачем Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. Своїми успіхами зобов’язані роботі з ним багато провідних майстрів сучасного українського вокального мистецтва.

Він був лауреатом Всесоюзного конкурсу вокалістів імені Глінки у Вільнюсі, Міжнародного конкурсу в Тулузі, а також був володарем гран-прі і золотої медалі Міжнародного конкурсу молодих оперних співаків. Співав в операх Верді в Ризі, Талліні та Варшаві. Сцену залишив у 2012 році.

Все буде Україна