«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Корисні поради: як налагодити діалог з найважчими людьми

Щодня ми зустрічаємося з різними людьми з індивідуальним темпераментом і характером. Не всі з них приємні і легкі в спілкуванні. А деякі не просто важкі в діалозі, але й постійно намагаються перетворити на конфлікт будь-яке спілкування.

Причин труднощів у спілкуванні може бути безліч. Це і природна мовчазність і нетовариськість співрозмовника, і песимістичний настрій, який не дає нікому вставити слова за постійним ниттям і скаргами, і занадто агресивні персонажі, які нав'язують свою думку і багато-багато інших. Універсальних порад для спілкування з усіма немає, але існують загальні рекомендації, які підійдуть для спілкування з кожним з них.

Правило "нічого особистого". Тобто нічого з того, що говорить ваш співрозмовник, не варто приймати на свій рахунок. Проблемний співрозмовник так поводиться з багатьма. Потрібно подумки постійно нагадувати собі про це, тримаючи почуття під контролем.

Слід пам'ятати, що проблема в них, а не у вас. Головне в розмові з важкими персонажами – дотримуватися спокою. Найчастіше вони навмисне, хоча й підсвідомо, виводять вас на емоції і конфліктні ситуації. Якщо не дати співрозмовнику бажаного і бути повністю спокійним, пригнічуючи свої негативні емоції, можна прийти до конструктивного діалогу.

Не слід боятися відстоювати свої кордони. Знову ж в спокійній врівноваженій манері. Слід спілкуватися рівним тоном, не переходячи на особистості, оперуючи фактами і аргументами, по суті. Якщо співрозмовник не готовий до такого діалогу варто йому про це сказати.

Однак краще висловити це в якості своїх відчуттів, повідомивши, що на даний момент ви не готові до цієї розмови і варто його перенести на той момент, коли обидва будуть спокійні. Не варто витрачати власні зусилля, щоб переконати опонента. Таким чином не тільки нічого не досягнете, але і зможете посилити проблему.

Джерело

Все буде Україна