Два роки він самотужки бореться з раком. Лікарі давно його «списали». І лише ця настоянка тримає його на ногах
Два роки він самотужки бореться з раком..
Лікарі давно його « списали». І лише настоянки з червоного мухомора, боліголова та зміїної отрути тримають його на ногах.
Багато рецептів з трав, коріння, ягід та грибів розповів мені пан Микола за шість років знайомства.
Сотні кілометрів пройшли ми разом звіриними стежками дикого лісу.
З весни до пізньої осені він живе в невеличкій палатці під Ребрами. Збирає трави, ягоди і гриби.
В неділю сходить в село і йде до церкви на службу.
Зібране в горах несе на базар. На виручені гроші купляє хліб, і повертається знову в гори..
Там добре, там його дім, там його ліки, там його життя.
*******
У Карпатах ліки під ногами…
ТТравник Микола Костюк родом із багатого на традиції села Криворівні, що у Верховинському районі. У самому центрі — пам’ятник Іванові Франку, який разом із тодішньою творчою інтелігенцією часто бував тут, набирався в Карпатах енергії. Тут черпав наснагу і Михайло Коцюбинський, що вилилося згодом у «Тіні забутих предків»…
Таємничість гір від того часу не змаліла. «Зробити людині погано — то не штука, а от добре — значно важче. Але люди з молитвою і вірою в Бога сильніші і все перемагають», — розпочинає спілкування пан Микола
Бесіда мимоволі заходить про відомого мольфара діда Нечая. Аякже, знав його, але… «Про живих не гріх розповідати, бо вони можуть підійти й оскаржити в разі неправди чи виправити неточність, а про про мертвих не треба нічого говорити, бо вони вже не заперечать», — закрив тему Микола Костюк….
Микола називає себе травником. Упродовж літа живе високо в горах. Будує собі простий «прихисток». Збирає зілля. А головне — має час для роздумів….
«Мене дуже цікавить, чому гуцули колись довго жили, в горах є багато таких випадків, — розмірковує співрозмовник. — Наші предки хату де-небудь не будували, а дивилися, де велика енергетика, де худоба лягає спати. Ніколи — в багно, а в «загрудок» — де травичка хороша росте, щоб сонечко сходило у вікно і заходило. Дерево рубали в стані спокою, зимовими місяцями…
У природі навіть дерева мають позитивну і негативну енергетику: під березою відпочинеш, а осика стривожить. А ще каже, що кожній людині треба вірити, бо інакше й до себе нема довіри.