«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Інтелект чи доля: на що здатне людське мислення

Саме через невміння взаємодіяти виникають більшість проблем, яких можна було б із легкістю уникнути

У Києві наприкінці минулого місяця відбувся круглий стіл на тему "Інтелект - необхідний ресурс людської діяльності при моделюванні і будівництві соціальних систем". Організували його за ініціативи Київського центру громадських ініціатив "Зірка надії".

Завдання конференції

Розглядали в основному не тільки роль інтелекту в житті людини, а й мислення, як вид діяльності, його види та парадигми, намагалися встановити різницю між способами існування в залежності від нього. Учасники були наділені рівними правами і могли висловлювати будь-яку точку зору, навіть якщо вона суперечила попереднім. Їм надавалося не більше 7 хвилин на одну доповідь.

Актуальність такої дискусії обумовлена тим, що в суспільстві розвивається не надто позитивна тенденція – а саме соціального та політичного спаду. Україна досі займає лідируючу позицію в антирейтингах корупції, домашнього насилля та навіть алкоголізму. До всього, гостро постало й питання інтелектуального розвитку, а також загроза суїциду в різних вікових категоріях.

Що таке інтелект та як він працює?

Інтелект людини – це в першу чергу здатність сприймати певні концепції та робити із них правильні висновки. Головне у такій взаємодії: образи мислення. Психологія людини влаштована так, що якщо образ правильний, то зусилля призведуть до бажаного результату.

Це стосується не лише спілкування, а й побудови суспільних відносин. Саме через невміння взаємодіяти виникають більшість проблем, яких можна було б із легкістю уникнути, знаючи систему роботи інтелекту.

Джерело

Все буде Україна